Πιστοί στο ραντεβού τους με τον εθελοντισμό και την κοινωνική αλληλεγγύη ήταν οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ οι οποίοι τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης, βρέθηκαν στην Ενορία Περιβλέπτου Ιωαννίνων και προσέφεραν τρόφιμα για τις ανάγκες των συσσιτίων που καθημερινά σιτίζουν περίπου 1.000 άπορους συμπολίτες μας. Ταυτόχρονα οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Ενορίας, ενημερώθηκαν από τον Ιερέα του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου και υπεύθυνο των κοινωνικών δράσεων της Ενορίας π. Χρήστο Αντώνη για τις κοινωνικές δράσεις της Ενορίας, ενώ είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν και στην παρασκευή των γευμάτων! Αξίζει να σημειώσουμε ότι τα τρόφιμα εξασφαλίστηκαν μέσα από την πώληση των εικαστικών δημιουργιών των μαθητών στη διάρκεια του χριστουγεννιάτικου Bazaar των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ που πραγματοποιήθηκε τον περασμένο Δεκέμβριο στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης των Ιωαννίνων.