Σε εργαστήριο χριστουγεννιάτικων δημιουργιών έχει μετατραπεί εδώ και μέρες το εικαστικό εργαστήριο του Γυμνασίου-Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ. Οι μαθητές μας επιστρατεύοντας το κέφι, το μεράκι, μα πάνω απ’ όλα τη φαντασία τους, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους ετοιμάζουν μοναδικές γιορτινές δημιουργίες τις οποίες θα εκθέσουν στο χριστουγεννιάτικο Bazaar, με στόχο την οικονομική ενίσχυση ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων συμπολιτών μας. Το φετινό χριστουγεννιάτικο Bazaar των μαθητών του Δημοτικού Σχολείου, του Γυμνασίου και του Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα της Τρίτης 18 Δεκεμβρίου στη συμβολή του πεζόδρομου της Μιχαήλ Αγγέλου με την οδό Χαριλάου Τρικούπη (αρχοντικό Ιωαννίδη). Σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!