Σε μαθήματα μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής επιδόθηκαν οι μαθητές Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ στο πλαίσιο επίσκεψης που πραγματοποίησαν το απόγευμα της Παρασκευής 1 Φεβρουαρίου 2019 στο Πολυκατάστημα Τροφίμων «Παπαϊωάννου Δ.-Ηπειρώτικη Τροφίμων Α.Ε.». Η επίσκεψη έγινε ως συνέχεια του επιτυχημένου χριστουγεννιάτικου Bazaar αλληλεγγύης των μαθητών των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, που υλοποιήθηκε τον περασμένο μήνα προς ενίσχυση των συσσιτίων των απόρων της Ενορίας Περιβλέπτου. Οι μαθητές αφού διάλεξαν τα τρόφιμα που θα προσφέρουν ως έμπρακτη κίνηση ανθρωπιάς και κοινωνικής ευαισθησίας προς τις ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες συμπολιτών μας, υπό την καθοδήγηση του ιδιοκτήτη της εταιρείας κ. Μπάμπη Παπαϊωάννου μετατράπηκαν σε… σεφ και ετοίμασαν εδέσματα γλυκά και αλμυρά τα οποία δεν έχασαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν!