ΜΑΘΗΤΗΣ ΜΑΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟ ITF JUNIORS IOANNINA CUP 2017

Μία ακόμη μεγάλη επιτυχία έρχεται να επιβεβαιώσει την παράδοση που έχουν οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ στον αθλητισμό. Ο μαθητής μας, Βασίλης Βαρδάκης, αγωνιζόμενος στο άθλημα της αντισφαίρισης με τα χρώματα του ομίλου Αντισφαίρισης Ιωαννίνων, κατέκτησε την πρώτη θέση στο ITF Juniors Ioannina Cup 2017, επικρατώντας στο μεγάλο τελικό του Αυστριακού τενίστα Benedikt Emesz. Την απονομή στο μεγάλο νικητή έκανε ο δήμαρχος Ιωαννίνων κ. Θωμάς Μπέγκας, ενώ θα πρέπει να σημειώσουμε ότι τα Εκπαιδευτήρια ΓΕΝΕΣΙΣ στήριξαν και φέτος χορηγικά τη σπουδαία αυτή διεθνή διοργάνωση. Θυμίζουμε ότι ο μαθητής μας Αλέξανδρος Σκορίλας αποχώρησε από τους αγώνες λόγω τραυματισμού, ενώ στο ITF Juniors Ioannina Cup 2017 συμμετείχαν επίσης οι μαθητές μας Μάνος Σταύρου και ο Ανδρέας Τζέλης. Με τη βεβαιότητα ότι θα μας χαρίσουν ακόμα περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον, η Εκπαιδευτική κοινότητα των ΓΕΝΕΣΙΣ συγχαίρει τους μαθητές μας, τις οικογένειές τους και τους προπονητές τους!

Comments are closed.