Ο μαθητής Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, Ντρίτσος Γεώργιος-Λάμπρος, διακρίθηκε στις εξετάσεις που διοργάνωσε το Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και κέρδισε μία από τις υποτροφίες παρακολούθησης του 9ου Θερινού Σχολείου Νεανικής Επιχειρηματικότητας- YES Program. Το Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας (YES Υouth Entrepreneurship Summer School) που θα πραγματοποιηθεί για πρώτη φορά φέτος και στα Ιωάννινα, υλοποιείται από το Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και είναι σχεδιασμένο να προσφέρει στους μαθητές τη δυνατότητα βιωματικής μάθησης σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας μίας επιχείρησης, καθώς και μία γενικότερη εικόνα του επιχειρηματικού κόσμου. Κατά τη διάρκεια του θερινού σχολείου πραγματοποιούνται σεμινάρια αλλά και πρακτικά εργαστήρια από καθηγητές του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθώς και από καταξιωμένους επιχειρηματίες που μεταφέρουν την τεχνογνωσία τους και δίνουν στους μαθητές μια εικόνα του επιχειρείν.