Για ακόμη μία χρονιά οι μαθητές της Γ’ τάξης Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις στις φετινές Πανελλαδικές Εξετάσεις και σε ποσοστό 93% εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και μάλιστα στις περισσότερες περιπτώσεις στις σχολές πρώτης προτίμησής τους.

Συγχαίρουμε τους επιτυχόντες μας, τους νέους ακαδημαϊκούς πολίτες από τα Ιωάννινα, την Άρτα, την Πρέβεζα και τη Θεσπρωτία, τους γονείς τους και τους εκπαιδευτικούς μας για τα εξαιρετικά αποτελέσματα, που συνεχίζουν και φέτος την παράδοση των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ στην προετοιμασία και την εισαγωγή στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.

Ανάμεσα στους μαθητές που εισήχθησαν σε σχολές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης περιλαμβάνονται:

Τέσσερις (4) σε Ιατρικές Σχολές,

Πέντε (5) σε Πολυτεχνικές Σχολές και Σχολές Μηχανικών,

Δεκατέσσερις  (14) στις Επιστήμες Πληροφορικής, Οικονομίας & Διοίκησης,

Πέντε (5) στις Θετικές Επιστήμες,

Δεκαπέντε (15) στις Νομικές, Ανθρωπιστικές & Κοινωνικές Επιστήμες.