O μαθητής του Δημοτικού Σχολείου  των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, Πέτρος Μπούκλας πέτυχε ακόμη μία πολύ σημαντική διάκριση στο άθλημα του Taekwondo,  καθώς κατέκτησε την 3η θέση στο  Διεθνές Πρωτάθλημα 1st MULTI EUROPEAN GAMES που διοργανώθηκε στις 4 Ιουνίου 2018 στην Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας. Με αυτή τη διάκριση ο μαθητής μας κέρδισε την  απευθείας πρόκριση του για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, όπου θα αγωνιστεί με την Εθνική ομάδα της χώρας μας, όντας ο μικρότερος ηλικιακά στην κατηγορία του. Η νέα επιτυχία του Πέτρου αποδεικνύει στην πράξη ότι  ο αθλητισμός και οι μαθητικές υποχρεώσεις μπορούν να συμβαδίσουν με τον καλύτερο τρόπο. Συγχαρητήρια στον Πέτρο, στους γονείς και τους προπονητές του και ευχόμαστε καλή επιτυχία στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

SaveSave