Την εμπειρία ενός ξεχωριστού Party αποφοίτησης έζησαν την Παρασκευή 22 Ιουνίου οι απόφοιτοι της Γ’ τάξης Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ. Σε ένα μαγευτικό περιβάλλον, στο Beach Bar “Μικρή Άμμος” στα Σύβοτα Θεσπρωτίας, δίπλα στη θάλασσα, με μουσική, χορό, φαγητό και πολύ κέφι, οι απόφοιτοι χαλάρωσαν και μοιράστηκαν εμπειρίες από τη σχολική ζωή τους, που θα μείνουν για πάντα χαραγμένες στο μυαλό τους. Αφήνοντας πίσω τα χρόνια της φοίτησής τους στο Δημοτικό Σχολείο, το Γυμνάσιο και το Λύκειο των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, δεσμεύτηκαν ότι, ως ακαδημαϊκοί πολίτες θα διατηρήσουν τις ισχυρές φιλίες που ανέπτυξαν και παρέλαβαν τα αναμνηστικά δώρα τους. Ταυτόχρονα, δέχτηκαν συγχαρητήρια από τη διοίκηση και τους εκπαιδευτικούς των Εκπαιδευτηρίων, που τους ευχήθηκαν καλή σταδιοδρομία και κάθε ακαδημαϊκή και προσωπική επιτυχία.