Το Δημαρχείο Σουλίου επισκέφθηκαν σήμερα, Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2018 μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου και Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, στο πλαίσιο σχολικού περιπάτου που πραγματοποίησαν στην πόλη της Παραμυθιάς. Τους μαθητές υποδέχθηκε στην Αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου η δήμαρχος κα Μπραΐμη-Μπότση Σταυρούλα και ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημητρίου Δημήτριος, οι οποίοι τους ενημέρωσαν για την ιστορία του Δήμου Σουλίου, για τη λειτουργία του Δημοτικού Συμβουλίου και για τις μοναδικές φυσικές ομορφιές και αναπτυξιακές δυνατότητες που προσφέρει η ευρύτερη περιοχή. Οι μαθητές έθεσαν τα ερωτήματά τους στη δήμαρχο και τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου οι οποίοι τους έλυσαν τις απορίες και τους συνεχάρηκαν για την πρωτοβουλία τους, ενώ τους προσκάλεσαν να επισκεφτούν ξανά την περιοχή.