Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης 2018» διακρίθηκε ο μαθητής της Α’ τάξης Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΝΕΣΙΣ, Σταύρος Διαμάντης. Ο μαθητής μας με την υψηλή επίδοση του κατέκτησε το 2ο βραβείο Αριστείας στο Διαγωνισμό στον οποίο συμμετείχαν πάνω από 1.000 μαθητές από όλα τα σχολεία της χώρας. Το Διαγωνισμό διοργάνωσαν το Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση και η Ένωση Ελλήνων Φυσικών, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας. Η συγκεκριμένη διάκριση έρχεται να προστεθεί στις επιτυχίες των μαθητών μας και σε άλλους μαθητικούς διαγωνισμούς στη διάρκεια της φετινής χρονιάς. Θερμά συγχαρητήρια στον Σταύρο. Του ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες!